TÜRKİYE'NİN CİĞERLERİ BU KEZ İZMİR'DE TUTUŞTU

Gelecek nesillere bırakılacak en büyük değerlerimizin başında israf tırpanıyla günden güne bitirilme yolundaki su kaynaklarımız ve sağlıklı nir nefes almamız için çevremizde bir kalkan misali doğal yaşam alanlarımız, ormanlarımız bulunmaktadır.

Gün geçmiyorki bunlardan birinin insan elinden gördüğü zararı tarih sayfalarına not düşmeyelim. Son örneğini malesef geçtiğimiz günlerde güzel İzmir'imizin Karabağlar ilçesi sınırları içerisindeki ormanlık alanda yaşadık. Günler süren ve yüzlerce araç, binlerce görevlinin mücade verdiği yangın söndürme çalışmaları sonucu söndürülen yangının İzmir'e ve dolayısıyla Türkiye'ye maliyeti yaklaşık 500 hektar orman arazisinin yok olması oldu. 

Bu üzücü olay neticesinde tahrih olan orman arazilerinin yaralarının sarılmasına yönelik gerek devletin ilgili kurumları, gerek yerel yönetimler ve gerekse sivil toplum kuruluşları ile vatandaşlar seferber olmuş durumdalar.

Kurulduğu günden bu yana her türlü sosyal sorumluluk projesinde en önde olmayı görev bilmiş İzmir Profesyonel Aşçılar Derneği, İzmir için son derece önem arzeden bu üzücü olayın yaralarının sarılmasında yine yüksek görev ve sorumluluk bilinciyle hareket edecektir.

Öncelikle bu gibi üzücü olayların tekrar yaşanmamasını adına herbir bireyin bulunduğu doğal yaşam alanını kullanımı esnasında çok daha hassas ve dikkatli olaması konusunda bilinçlenmesini umuyor ve bu çevresel yıkımın yaralarının en kısa zamanda elele vererek sarılması dileklerimizle geçmiş olsun İzmir diyoruz.

 

HABER

Mehmet Ali ERSEN